شرایط و قوانین

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات مدکو
کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و سرویس های سایت مدکو به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب سایت مدکو هنگام استفاده از پروفایل شخصی، انتخاب و خرید محصولات، نرم افزارها و اپلیکیشن های مربوطه و سایر خدمات ارائه شده توسط مدکو به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات مدکو است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین مدکو از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
قوانین عمومی
کلیه اصول و رویه ها و محتوای سایت مدکو مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های مدکو تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات مدکو اقدام نماید.
ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات مدکو استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به مدکو ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که مدکو به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، مدکو  ممکن است برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه مدکو را در پروفایل خود لغو کنند.
توجه داشته باشید که مدکو از طریق شماره 09212071928 و یا ایمیل info(-at-)medko.ir با کاربران و مشتریان خود در تماس خواهد بود و وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه مدکو را به اطلاع کاربران می‌رساند.
سیاست های رعایت حریم شخصی
مدکو به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
مدکو در حد توان از حریم شخصی شما دفاع خواهد کرد و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه خواهد داد. در واقع با استفاده از سایت مدکو، شما رضایتمندی خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات مدکو، مانند متن ها، طراحی، فایل های گرافیکی، آرم، آیکون، کلیدها، تصاویر، ویدئوها ، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط مدکو جزئی از اموال مدکو محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار مدکو است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای مدکو محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، کدها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط مدکو  و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار مدکو است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت مدکو و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای مدکو محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات مدکو، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. در صورتی که سن کاربران از 18 سال کمتر است، می‌‏بایست با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.medko.ir است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت مدکو هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.medko.ir و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه ای در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره  ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند. بنابراین ارسال هرگونه پیام و یا تماسی تحت عنوان مدکو، با هر شماره و ایمیل دیگری تخلف و سوء استفاده از نام مدکو است و در صورت دریافت چنین پیامی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را از طریق صفحه تماس با ما و یا ایمیل به info(-at-)medko.ir اطلاع دهید.
ثبت، پردازش و ارسال سفارش
روز کاری (روز اداری) به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. مدکو به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت مدکو به وسیله ارسال کد سفارش و پیش فاکتور از طریق ایمیل،  در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. مدکو همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با این وجود، در صورتی که موجودی محصولی در مدکو به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای مدکو محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند.
مدکو مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق توقف فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای مدکو محفوظ است.
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود و کاربر مسئول عواقب ناشی از آن خواهد بود.
خسارت در هنگام ارسال
مدکو همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق ایمیل) به این معنی است که مسئولیت بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و مدکو در این رابطه مسئولیتی ندارد.
گارانتی و تعویض محصول
لازم به ذکر است مسئولیت گارانتی محصولات گارانتی دار با تولید کننده، تامین کننده، وارد کننده و یا ارائه کننده خدمات پس از فروش آن محصول است که اطلاعات تماس آن بر روی کارت گارانتی درج گردیده است و با توجه به شرایط کارت گارانتی ممکن است شامل سرویس تعویض یا تعمیر رایگان آن محصول باشد. در صورت بروز موارد شامل گارانتی لازم است خریداران محترم ضمن مطالعه شرایط و اطلاعات تماس کارت گارانتی محصول به طور مستقیم با تولید کننده، تامین کننده، وارد کننده و یا ارائه کننده خدمات پس از فروش محصول تماس و نسبت به استفاده از خدمات گارنتی اقدام نمایند.
نقدها، نظرات، لینک ها، ارتباطات و سایر مطالب
سایت مدکو ممکن است حاوی لینک‏‌هایی به سایر سایت ها باشد. این وب سایت ها تحت کنترل مدکو نیستند و سایت مدکو هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت ها باشد، ندارد. سایت مدکو این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط مدکو با اداره کنندگان آن سایت ها نیست. سایت هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحات سایت مدکو لینک می‏‌شوند را افرادی غیر از مدکو اداره می‌کنند، بنابراین سایت مدکو نمی‌‏تواند در مورد صحت محتوا و اعتبار آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت های لینک شده در سایت مدکو باشد را، خود برعهده خواهید داشت.
کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند:

1-         بدیهی است که اگر قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد. با این حال، مدکو هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید و موافقت مدکو با محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند.

2-         نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف محصول در استفاده عملی و تجربه شخصی فرد باشد.

3-         برای ارسال نقد، لازم است کاربران تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنند.

4-         نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند. با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آنها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن و به طور نسبی صورت گیرد و نه به صورت مطلق.

6-         با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید.

7-         تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان انتشار در سایت را دارند.

8-         کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران و دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.

9-         کاربران نباید در بخش نظرات مبلغی را به عنوان"قیمت" ثبت نمایند یا درباره قیمت اظهار نظر کنند.

10-       "نام کاربری" ارسال کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیر مجاز ارسال شده باشند، تایید نخواهند شد.

11-       با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند.

12-       تنها نظراتی که مرتبط با محصول مورد نظر باشند، تایید خواهند شد.

13-       کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش مدکو را به طور مستقیم در قسمت "تماس با ما" اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت در قسمت نظرات خودداری نمایید.

14-       کاربران بایستی از نشر یا بازنشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن و بدون منبع معتبر درباره محصولات جدا خودداری نمایند.

15-       ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است.

16-       کاربران در نظر داشته باشند که مدکو، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند.

محتوا

مدکو نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل، معتبر و نیز شرکت‏‌های تولیدکننده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است مدکو تضمین نمی کند که توضیحات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد.
وب ‏‌سایت مدکو هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت مدکو تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.
سیاست قیمت گذاری
سیاست قیمت‌‏گذاری در مدکو مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در مدکو قیمت‏‌های خرده فروشی است که غالباً توسط تولید‏کننده و یا تامین‏‌کننده آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنین کالاهای مشابه در بازار تعیین قیمت می‌‏شوند. با نهایت احترام به کاربران و تنوع سبد محصولات، مدکو نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، مدکو موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند اما هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش، ممکن است جداگانه محاسبه شود.
نمایندگی
مدکو در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی مدکو پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی از طریق فرم "تماس با ما" به مدکو اطلاع دهید.
قوه قهریه (فورس ماژور)
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هریک از موارد قوه قهریه (فورس ماژور )، مدکو هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
© کلیه محتویات مادی و معنوی سایت مدکو شامل قانون حق تکثیر می باشد و به سایت مدکو تعلق دارد.